Nasıl Çalışır?    (Emlak Ofisleri İçin Anlatım)

NASIL ÇALIŞIR ? 

Emlaksunar.com, mülk sahipleri ile emlak ofislerini buluşturan Türkiye‘nin ilk ve tek emlak ilan sitesidir.

Ofisinizde, masa başında otururken binlerce mülk sahibine ulaşabileceğinizi, müşterilerinizin aradığı nitelikteki emlakları kolayca bulabileceğinizi bir düşünün. Yalnızca sahibinden ilanların bulunduğu ve mülk sahiplerinin emlak danışmanlık hizmeti alma talebiyle ilan verdiği bir site.Sizlerin danışmanlık  hizmetinizi bekleyen binlerce mülk sahibi... Emlaksunar.com her zaman, her yerden, zahmetsizce ulaşabileceğiniz hazır online emlak portföyünüzdür.

Emlak almak veya kiralamak isteyen bir müşteriniz mi var ?
Emlaksunar.com’daki binlerce sahibinden ilan arasından müşterinizin tam istediği emlağı bulabilir, mülk sahibi ile iletişime geçebilir, zahmetsizce ve kısa sürede tarafları bir araya getirip satış veya kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Emlaksunar.com’da ilan bilgileri tüm ziyaretçilere açık olmakla beraber, mülk sahibi iletişim bilgisine, emlak adres bilgisine, ilan fotoğraflarını indirme özelliğine ve harita uygulamasına yalnızca üye emlak ofisleri ulaşabilir. Üye emlak ofisleri, ilanların bu özel bilgilerine ilan başına 1,49 TL ödeyerek ulaşabilir veya indirimli olarak toplu ilan paketlerinden satın alabilirler.

AVANTAJLARI NELERDİR ?

  • İşinizde İnternet Ağını Kullanın

Son yıllarda emlak ofislerini en ucuz yoldan en fazla müşteriyle buluşturan araç şüphesiz internet ağıdır.

Verdiginiz ilanlarla, emlak arayan müşterilere ulaşmak için kullandığınız internet ağını neden mülk sahiplerine ulaşmak için de kullanmayasınız ki? Emlak ofisleri için büyük avantaj sağlayan bu hizmeti Türkiye’de ilk ve tek emlaksunar.com vermektedir.

  • Emlak Portföyünüzü Zenginleştirin

Emlak portföyünüzün zenginliği oranında firmamıza alıcı müşteri çekersiniz. Emlaksunar.com’u düzenli kullanarak emlak portföyünüzü çoğaltın, daha çok ilanla daha çok müşteriye ulaşın, daha çok işlem yapın, kazancınızı arttırın.

  • Tarama Masraflarından Kultulun

Emlak bulurken yaptığınız harcamaları minimuma indirebilirsiniz. Tarama sırasında aracınızın yaktığı yakıt masraflarına, tarama için çalıştırdığınız elemanların giderlerine, yüklü telefon faturalarına son verin. Emlaksunar.com ile emlak bulmak çok daha ucuz.

  • Zamandan Tasarruf Edin

Sokaklarda saatlerce emlak aranaya son, Emlaksunar.com ile saniyeler içinde müşterinize uygun olan emlağı bulun.

  • Müşterinizi Kaçırmayın

Emlak talebinde bulunan bir müşteriniz var ve o anda ofis portföyünizde müşterinize uygun emlak bulunmamakta.  Emlaksunar.com’a girip müşterinizin tam aradığı emlağı kolayca bulun müşterinizi kaçırmayın.

  • Hizmet Bekleyen Mülk Sahipleri İle Çalışın

Emlaksunar.com ile, hizmetinizi talep eden ve müşteri getirmenizi bekleyen mülk sahipleriyle çalışmanın avantajını yaşayın.

  • Yeni İlanlardan İlk Siz Haberdar Olun

“Bölgemdeki ilanlar” uygulamasıyla bölgenizdeki en yeni ilanlardan ilk siz haberdar olun, bir adım öne geçin.

  • İlan Fotoğraflarını İndirin

Yalnızca emlaksunar.com’da bulunan “ilan fotoğraflarını indirme”özelliği ile ilan fotoğraflarını bilgisayarınıza indirin. Fotoğrafları, ofisinizde müşterilere sunum yapmak için veya internette vereceğiniz ilanlar için kullanın.

  • Her Bütçeye Uygun Fiyatlandırma

İlan özel bilgileri, ilan başına yalnızca 1.49 TL’dir. Alımlarınızı bütçenize göre ayarlayabilir, ister tek bir ilan, isterseniz çok sayıda ilan satın alabilirsiniz. Dilerseniz indirimli olarak toplu ilan paketlerinden satın almayı tercih edebilirsiniz.

  • Ödeme Kolaylığı

Mobil ödeme ile kolay, hızlı ve güvenli ödeme yapın. Mobil ödeme sisteminde gsm numaranızı ilgili boşluğa girerek “öde” butonuna tıklarsınız. Cep telefonunuza bir mesaj gelir. Gelen mesajı “EVET” olarak cevapladığınızda ödeme işlemi tamamlanmış olur. İşte bu kadar kolay...
Dilerseniz kredi kartınızla da ödeme yapabilirsiniz.

DETAYLI ANLATIM 

Emlak aracılık hizmetleri emlak arayan müşteriler ve emlak satmak veya kiralamak isteyen müşteriler olmak üzere iki taraf arasında gerçekleşir. Emlak firmaları bu iki tarafa ulaşmak ve tarafları bir araya getirmek zorundadır.

Peki Emlakçılar olarak bu iki tarafa nasıl ulaşacağız?
Emlak arayan müşterilere yani alıcı tarafa emlak ilan sitelerine ilan vererek, gazete ilanı vererek, outdoor reklamlar yaparak ulaşabilmekteyiz.

Emlak satan veya kiralayan müşterilere yani mülk sahiplerine (satıcı taraf) ulaşmak için en çok uygulanan yöntem hizmet verdiğimiz bölgeyi (ilçe veya il) düzenli olarak taramaktır. Sokak sokak gezerek nerede satılık ev var, nerede kiralık dükkan var, hepsini bulmak ve kayıtlarını alarak ofis portföyüne eklemektir. Emlak kayıtlarınızın artması alıcı müşterilere ulaşmanızı da kolaylaştırır. Ofisinizde kayıtlı, hizmet verdiğiniz emlak sayısı çok ve nitelikli olursa, aynı oranda daha fazla alıcı müşteriyi ofisinize çekersiniz.
Fakat sokak sokak gezerek yapılan tarama işlemi gerekli olduğu kadar hem zahmetli hem de masraflıdır.

Klasik tarama işleminin zorlukları şunlardır:

-   Yalnızca tarama yapmalarını için ofis personeli (müşteri temsilcileri) çalıştırabilirsiniz. Bu durumda çalıştırdığınız personelin maaş ve sigorta masrafları ofis giderlerinize eklenir
-     Tarama (sahibinden emlak bulma) işleri için araç (araba) kullanabilirsiniz. Aylık giderlerinize aracın yakıt masrafı da eklenir.
-     Tarama çalışmaları hava koşulları yüzünden verimsiz geçebilir. Çok soğuk havalarda veya sıcak havalarda dışarda gezerek emlak aramak zordur.
-     Tarama çalışmaları çok vakit alıcıdır. Bazı günler saatlerce gezersiniz ve elinizde kayda değer bir emlak kaydı bile bulunmaz.
-     Tarama sırasında bulduğunuz satılık veya kiralık emlakların mülk sahiplerini sizinle çalışmaları için ikna etmeniz gerekir.
-     Tarama sırasında gözünüzden kaçan çok fazla emlak olabilir. Çok uygun fiyatlı, hemen satılabilecek emlaklar gözünüzden kaçabilir.
-     Tarama alanınızı (mahalle, ilçe) genişletmek zordur. Genelde dar bir alanda çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Alanı genişletmek için daha çok zamana veya personele ihtiyaç duyarsınız.

Emlakçılıkta en önemli iş satılabilecek konut, işyeri veya arsa bulabilmektir. Emlak Portföyünüze nitelikli emlaklar eklediğinizde alıcı taraf zaten sizi bulacaktır.

EmlakSunar.com emlakçılar için en önemli iş olan
emlak bulmayı kolaylaştıracak ve maliyetini düşürecek yepyeni bir sistem geliştirmiştir.

EmlakSunar.com’da yalnızca mülk sahipleri ilan yayınlayabilirler. Buradaki mülk sahipleri emlakçılar ile çalışmak istedikleri için ilan yayınlarlar. Emlakçılar olarak tarama yapmak yerine ihtiyaç duyduğunuz emlak kayıtlarını EmlakSunar.com aracılığı ile çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. İsterseniz her gün düzenli olarak güncel ilanları satın alabilir, bu sayede bölgenize hakim bir emlak ofisi konumuna gelebilirsiniz. İsterseniz de alıcı müşterinizin talebi üzerine uygun emlakı EmlakSunar.com’daki sahibinden ilanlar arasında bulabilir ve ilan sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

EmlakSunar.com ile sahibinden emlak bulmanın avantajları şunlardır:

-     Mülk sahiplerini sizinle çalışmaları için ikna etmenize gerek kalmaz.
-     Bölgenizdeki (il-ilçe) tüm güncek ilanları takip edebilirsiniz. Bu sayede gözünüzden kaçan sahibinden ilan olmaz.
-     Ofisinizde masa başında otururken kolaylıkla sahibinden emlak bulabilirsiniz. Dışarılarda, kötü hava koşullarında gezmenize gerek kalmaz.
-     Emlak bulma işini çok kısa sürede gerçekleştirirsiniz. Geriye kalan zamanınızı alıcı müşterilerinizle ilgilenerek geçirebilirsiniz.
-     Emlak bulmak için ekstradan personel çalıştırmanıza gerek kalmaz.
-     Tarama sırasında aracınızın harcadığı yakıt masrafından tasarruf ederdiniz.

EmlakSunar.com sürekli güncellenen online emlak portföyünüzdür. Bu ne demek? Ofis portföyünüze bile bakmanıza gerek kalmadan, uygun olan emlağı Emlaksunar.com’dan bularak, emlak arayan müşterinize anında sunabilmektir.

Emlak Sunar